2011 yılı Burs Gecesi

 

4. BURS GECEMİZİ DE  BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİK.

Düzce  Abhaz Kültür Derneğimiz, 2010 yılında başladığı ve gelenek  haline getirdiği “BURS  GECELERİ”nin 4’üncüsünü,  14 Aralık 2013 Cumartesi akşamı Düzce Park  Saydam Düğün Salonunda, Saygıdeğer  Misafirlerimizle birlikte halk danslarımız ve müziğimiz eşliğinde, kadın  kollarımızın özenle hazırladığı Abhaz  Milli Yemeklerini tadarak gerçekleştirdik.

Derneğimiz, üniversite eğitimini  alan gençlerimizin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla 2010, 2011 ve 2012 yıllarında  düzenlediği bu Burs gecelerinde, siz  değerli üye ve dostlarımızın yaptığı bağışlarla elde edilen gelir,  geleceğimizin ve kültürümüzün teminatı olan öğrenci gençlerimize burs olarak  vermiştir. (2010-2011 öğrenim dönemi 42, 2011-2012 öğrenim  dönemi 52 ve 2012-2013 öğrenim dönemi ise 51 öğrenciye burs vermiştir.)

Bu  burs gecelerini önümüzdeki yıllarda da yapmayı sürdüreceğiz.

14 Aralık 2012 Cumartesi günü Saat 19.30 Düzce Park  Saydam Düğün Salonunda kültürümüzü yansıtan halk danslarımız ve müziğimiz  eşliğinde, kadın kollarımızın da takdir edilen yardımlarıyla hazırlanan Abhaz Milli Yemekleri de ikram edilen Burs Gecemizi Düzce Vali Yrd. Sn. Hasan BAĞCI, CHP il Başkanı Sn. Nurettin TÜRKMEN, CHP Düzce  Belediye Bşk. Adayı Sn. Basri KARSLIOĞLU, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan BUDAK, Düzce Belediyesi Kültür ve  Sosyal İşler Müdür Yrd. Bilal AYDEMİR, Uzunmustafa İlköğretim Okulu Müdürü Hasan ARKAN, Abhaz Dernekleri Federasyonu  Başkanı R. Cengiz KOÇ, Düzce Kuzey Kafkas-Adige  Kültür Dernek Başkanı Murat CAYMAZ,  Düzce Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma  Derneği Başkanı Alim OZAN, İstanbul Abhaz Derneği Başkanı Hakan ANDER, Abhazya, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Ankara ve çevre bölgelerinden gelen  değerli dostlarımız ve üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdik.

Derneğimizi kuran ve bugünlere taşıyan  büyüklerimize ve üyelerimize teşekkür eder, hayatta olmayanları da saygıyla  anarken, gecemizde desteklerini esirgemeyen değerli dostlarımıza, milli  yemeklerimizi evlerde yaparak her zaman bizlere yardım eden hanımlara, tüm  katılımcılara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor,  saygılar sunarız.

Saygılarımızla
Düzce Abhaz Kültür Derneği
Yönetim  Kurulu Adına Bşk.
İlhan KIYMET